Vestavěné skříně

Výhodou vestavěných skříní je maximální využití prostoru na ukládání věcí. Nepoužívají se pouze v ložnicích na oblečení, ale slouží i v předsíni místo botníku nebo v koupelně či technické místnosti na úklidové prostředky. Najdeme je také v obývácích, kde plní funkci knihovny, nebo jsou konstruovány jako celé stěny, do kterých je pak ukryta televize a další přístroje. V kuchyni se používají jako potravinové skříně.

Hlavní výhodou „vestavek“ je, že korpus nepůsobí jako velká hmota, ale naopak splyne se stěnou nebo vyplní niku a opticky neruší. Další výhodu představuje vyžití prostoru bez zbytečných zákoutí, kde se usazuje prach. Vestavěné skříně zabírají velkou plochu, kterou je třeba při návrhu esteticky využít a sladit s ostatním nábytkem. Pokud použijeme výrazné materiály, stane se skříň dominantou celé místnosti. Snažte se velké plochy „rozbít“ výplní z matného nebo barevného skla. Použít se dají i barevné lamino desky, dýha nebo odolný laminát. Se zrcadlem zacházejte opatrně, je třeba pečlivě zvážit, kde může být a jak s ním bude skříň jako celek působit. Do stylových interiérů se používají i netradiční výplně – bambus, děrované desky, papírový koberec a další. Nebo nechte skříň splynout s okolní stěnou a vyberte např. bílou barvu. Skříň pak působí kompaktně a v podstatě si jí v interiéru nevšimnete.

Vestavěné skříně vám poskytnou možnost jak efektivně ušetřit alespoň nějaký prostor. V případě, že nechcete vyloženě vestavěné skříně, ale potřebujete šatnu nebo jiný úložný prostor, je tu možnost nechat si vyrobit nábytek na míru. My vám jej zhotovíme přesně tak, aby se vešel do míst, kam by se jiný, již vyrobený nábytek nevešel.Vestavěné skříně se hodí do každé místnosti

Vestavěné skříně se hodí prakticky do všech pokojů. Lze je s přehledem využít jak v obývacím pokoji, tak i například v předsíních, vybrané druhy se pak skvěle hodí také do prostoru kuchyně, kde mohou sloužit pro úschovu kuchyňských potřeb a doplňků. Říká se, že vestavěné skříně jsou velmi flexibilní a praktické. Je však potřeba je vyrobit z kvalitního materiálu, který bude dostatečně odolný a funkční.

Prohlédněte si náš výrobní program

Kontaktujte nás

Doušek Vlastimil
Zakladatelů 7/19
Přerov VIII-Henčlov
750 02 Přerov

interierydousek@interierydousek.cz (+420) 777 195 157

Výroba kuchyní, nábytku, schodišť a zakázková výroba