Ložnice

Vzhled i funkce ložnice se mohou měnit, stále však platí, že člověk třetinu svého života jednoduše prospí. Proto by prostor, kde si chceme kvalitně odpočinout, měl být pro tento účel po všech stránkách co nejpříjemnější. Důležitou roli hrají nejen kvalita a umístění postele, ale i orientace místnosti, barvy, materiály, světlo apod. Základem je kvalitní postel včetně matrace. V ložnici by mělo být co nejméně nábytku, proto se sem hodí zejména vestavěné skříně, které dodají ložnici vzdušný a moderní vzhled, ale také praktičnost. Pokud není možné, nebo z nějakého důvodu vestavěné skříně nechcete, jsme schopni vyrobit skříně, noční stolky tak, aby ložnice stále působila velmi příjemně.Základem je kvalitní postel

Základním kritériem pro výběr postele jsme my sami. Naše tělesné proporce jsou určující — odpovídající délku postele získáme, když k vlastní výšce připočítáme 30 cm. Pohodlná šířka se tradičně pohybuje mezi 90 - 100 cm. Důležitým údajem je i vzdálenost spací plochy od země —měla by činit alespoň 30 — 45 cm, abychom se vyhnuli vdechování vířeného prachu z podlahy. (Při spaní na palandě bychom zase měli pamatovat na dostatečnou vzdálenost od stropu, kde se kumuluje teplo a vydýchaný vzduch — zachovejme alespoň 100 cm.) Oblíbeným materiálem pro výrobu postelí je dřevo. Postel z masivu v kombinaci s kvalitními rošty a matracemi vám zaručí nejen kvalitní spánek, ale také dlouhou životnost postele.

Jaký nábytek do ložnice?

Nejlepší řešení ložnice je mít v místnosti co nejméně nábytku, ale každý potřebuje úložné prostory a né každý si může dovolit ložnici zkombinovat s šatnou. Řešením jsou vestavšné skříně, které nabízí dostatek úložných prostor a místnost opticky nezmenší. Vestavěné skříně jsou nejen praktické, ale také velmi elegatní a estetické. Pokud nemáte možnost, nebo vestavěné skříně nechcete, je možnost vyrobit nábytek tak, aby korespondoval s ostatními věcmi v ložnci. Noční stoky, komody, nebo police na knihy budou jistě vkusným a praktickým doplňkem vaší ložnice.

Prohlédněte si náš výrobní program

Kontaktujte nás

Doušek Vlastimil
Zakladatelů 7/19
Přerov VIII-Henčlov
750 02 Přerov

interierydousek@interierydousek.cz (+420) 777 195 157

Výroba kuchyní, nábytku, schodišť a zakázková výroba