Dětské pokoje

Dětský pokoj je svět sám pro sebe. Do jedné místnosti se musí vejít několik funkcí a přitom nesmí prostor působit přeplněně. Kromě hraní a zábavy slouží dětský pokoj také pro učení a že s věkem dítě nejen roste, ale mění se též jeho zájmy a koníčky.

Nejprve si musíte rozmyslet, co od nového dětského pokoje očekáváte. Bude v něm bydlet chlapeček, holčička či sourozenci? Dále si musíte stanovit, co vše by se v dětském pokoji mělo nacházet. Především je to nábytek – dětská postýlka, úložné prostory na hračky a oblečení, v budoucnosti pak stůl a židle.

Při výběru nábytku platí dvě základní pravidla. Všechny kusy musí být funkční a současně bezpečné. Děti zkoumají svět okolo sebe a často se k nábytku nechovají zrovna něžně. Snadno hrozí, že skřínce ulomí dvířka nebo vytrhnou šuplík, a tak je nutné věnovat velkou pozornost kvalitě zpracování nábytku. Nebezpečné jsou nejen ostré rohy, ale také nezačištěné okraje a nedobře dotažené úchyty a šrouby. Rizikem může být i pád nábytku.

Proto při výrobě nábytku používáme zdravotně nezávadné a hlavně kvalitní materiály. Důležité je zejména kování, protože děti nábytek neřeší a proto by měl vydržet i divočejší zacházení. Na dětském nábytku se nevyplatí šetřit a používat nekvalitní materiály je hazard s bezpočností a zdravím vašich dětí.

 Prohlédněte si náš výrobní program

Kontaktujte nás

Doušek Vlastimil
Zakladatelů 7/19
Přerov VIII-Henčlov
750 02 Přerov

interierydousek@interierydousek.cz (+420) 777 195 157

Výroba kuchyní, nábytku, schodišť a zakázková výroba